Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua. Am facut un imprumut la Credius Ifn de 5000 ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua. Am facut un imprumut la Credius Ifn de 5000 de lei ...

Buna ziua. Am facut un imprumut la Credius Ifn de 5000 de lei pe care nu l am mai plătit din motive de sanatate. La momentul actual m am pus pe picioare, si vreau sa vad daca mai pot face ceva deoarece mi s a adaugat dobanda imensa. Exista o solutie? Daca as angaja un avocat si am actiona in judecată macar sa nu mai fie dobanzile asa mari, sa platesc ce datorez pana acum si in continuare sa platesc lunar rata stabilita?
Citiți contractul. Plătiți penalități pentru fiecare zi de întârziere, și probabil ați semnat un asemenea contract.
Nu vă poate nimeni garanta că veți câștiga un proces, numit contestație la executare.
Creditorul IFN va depune la dosar contractul semnat și de dvs.
Dapix, utilizator