Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inchidere PFA norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inchidere PFA norma de venit

Buna ziua,

In anii 2018 si 2019 am desfasurat activitate de PFA cu norma de venit. In 2020 luna curenta (februarie) vreau sa inchid PFA-ul. Inca nu am depus declaratia unica. Pe 2020 am incasat 3 facturi pana acum. Vreau sa va intreb, cum ar trebui sa procedez ca sa inchid acest PFA. Se poate sa raman la norma doar 2 luni pe 2020 ? Nu stiu exact cum trebuie sa procedez.

Va multumesc anticipat pentru raspuns.
Da, o sa recalculati norma de venit corepunzatoare pentru cele doua luni din acest an.