avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 345 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Continuare activitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Continuare activitate

Numele meu este Maria, nascuta in luna februarie 1959. Conform legii 263/2010 in luna iunie 2020 vaa trebui sa ma pensionez la implinirea varstei standard de pensionare, cu stagiu/vechime incompleta in munca.
Intrebarea mea este daca dupa pensionare in continuare pot cauta si opta sa lucrez ceva in privat .
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 12:22, 4 Februarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.
Fiind pensie de limita de varsta aceasta se poate cumula cu salariul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detalii despre pensionare Ana_M_02 Ana_M_02 Buna seara Sunt născută in luna februarie 1959. Doresc sa stiu care e anul si luna pensionarii mele la limita de vârstă, care lege este in vigoare ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata wasilewasile wasilewasile Sunt nascuta in febr. 1959 si am 36 de ani vechime in campul muncii (conditii normale de lucru) + un an de somaj si as vrea sa stiu si eu in ce conditii pot ... (vezi toată discuția)
Pensie oana8385 oana8385 Buna ziua, Numele meu este Oprisan Lucica am 56 de ani (04.06.1956), am 3 copii, am lucrat 17 ani, 3 luni si 5 zile dintre care 12 ani, 10 luni si 29 zile ... (vezi toată discuția)