Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Continuare activitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Continuare activitate

Numele meu este Maria, nascuta in luna februarie 1959. Conform legii 263/2010 in luna iunie 2020 vaa trebui sa ma pensionez la implinirea varstei standard de pensionare, cu stagiu/vechime incompleta in munca.
Intrebarea mea este daca dupa pensionare in continuare pot cauta si opta sa lucrez ceva in privat .
Multumesc.
Da.
Fiind pensie de limita de varsta aceasta se poate cumula cu salariul.