Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general atentionari la D112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

atentionari la D112

Buna ziua
La D112 apar atentionari , spre exemplu:
'Nu sunteti inregistrat ca platitor pentru cod de obligatie: 602'
cum pot sa reglez?
Buna seara!
Societatea este luata in evidenta cu salariati? Aveti depusa D010? ( vector fiscal), sau verificati versiunea D112 sa fie corecta.
Este un II, un singur salariat, neplatitoare de TVA... La vectorul fiscal pe m finanțe îmi apare cu Nu la toate rubricile... Am preluat o de curand..
Cum as putea sa procedez?
Compketati formularul D010, la rubricile cas, cass, impozit salarii si contributia asiguratorie de munca, bifati la sectiunea luare in evidenta incepand cu data...puneti prima zi de activitate a primului salariat angajat, apoi depuneti la ghiseu Anaf. Sa aveti o copie cim si un extras revisal, precum si o copie cui/cif.
Seara buna!
Daca aveti semnatura electonica, depuneti D700 (este identica cu D010, doar ca se depune electronic iar nu, la ghiseu),
Iulian MANEA, Contabil
buna ziua
da are semnatura electronica.
si la d700..pune cas,cass si impozit nu?
este neplatitoare de tva
multumesc