Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Balanta de verificare solicitata pt incheierea unui ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Balanta de verificare solicitata pt incheierea unui contract de vanzare cumpărare

Buna ziua! Pentru a incheia un contract de vanzare cumparare cu un furnizor, ne-a fost solicitata ultima balanta de verificare intocmita. Suntem obligati sa le punem la dispozitie aceasta balanta sau putem refuza? Noi nu suntem de acord sa le dam balanta si este prima data cand un furnizor o cere. Nu este vorba de leasing . Vom cumpara produse cu plata cash , iar pt produsele cumparate cu plata la termen le vom pune la dispozitie un bilet la ordin avalizat.
adriacst, utilizator