avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Construcție casă
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Construcție casă

Vreau sa încep o construcție de casă nouă la țară sunt obligat prin lege sa am un șef de șantier, de la primărie mi-au spus că sunt obligat, va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Vladislav20 , utilizator 06:52, 6 Februarie 2020
``diriginte de santier``, este obligatoriu astfel nu o sa va receptioneze casa cand e gata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diriginte de santier legea 177/2015 - angajare pentru casa gata la rosu in iulie miha818 miha818 In luna mai am inceput constructia unei case la tara. Casa la rosu a fost gata in iulie, acum este terminata. Si nu am avut un diriginte de santier pentru ca ... (vezi toată discuția)
Referat diriginte de santier Andrei Ionut 2019 Andrei Ionut 2019 Buna ziua am autorizatie de constructie eliberata in 2007 era valabila pana in 2010 si am construit in regie proprie acum cateva zile am inceput demersul ... (vezi toată discuția)
Obligativitatea semnarii pv de receptie finala a unei case de catre un diriginte de santier clau1858 clau1858 Buna ziua Am o nelamurire legata de obligativitatea semnarii procesului verbal de receptie a casei de catre un diriginte de santier. Practic inspectorul ... (vezi toată discuția)