Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca o persoana locuiește cu mama pensionara poate ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca o persoana locuiește cu mama pensionara poate beneficia de ajutor social?

Bună seara, o persoana care locuiește cu mama sa pensionara (pensie in valoare de aproximativ 900 lei), poate beneficia de ajutor social? Se adaugă la calcul și terenul extravilan dat în arendă?
Care este venitul maxim pe membru de familie pentru a se încadra?
Mulțumesc anticipat