avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare in SPV
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare in SPV

Buna, daca sunt deja inregistrata in SPV cu certificat digital pentru o entitate juridica, este nevoie sa ma inregistrez de fiecare data cand preiau o firma noua ca si contabil ?dar pentru PFA?
Ultima modificare: Duminică, 16 Februarie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Constantin Vera , Contabil 17:44, 10 Februarie 2020
Buna ziua,

Pentru a declara pentru alte firme e necesara procura notariala +d150 de fiecare data.

[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa din 2012 avand c.u.i. voicudamian voicudamian Buna ziua sunt PFA din 2012 avand C.U.I. Am solicitat in febr. a.c. la ANAF inrolarea mea in SPV ca PF pe baza certificatului calificat obtinut de la certSIGN ... (vezi toată discuția)
Īnregistrarea în spv digi2012 digi2012 Bună ziua! Va rog sa ma ajutați cu o informație: -pentru înregistrarea în SPV ce document al firmei îmi este necesar, ultimul certificat constatator ... (vezi toată discuția)
Pfa fara certificat digital in spv mprv mprv Buna ziua. M-am inregistrat in Spatiul Privat Virtual de la ANAF folosind CNP. Scopul era sa vad informatii despre PFA-ul meu. Mai precis ce declaratii trebuie ... (vezi toată discuția)