Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daune morale soției
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daune morale soției

Este posibil în instanță soția sa ceara daune morale 100. 000 lei pentru o palmă aceasta plecând de acasă cu un alt bărbat, apoi deschizând acțiune de divorț?
Dreptul la petiționare nu i-l îngrădește nimic, dar șansele să i se admită acest petit, strict pentru motivul învederat, sunt infime!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
De cerut poate fi cerut orice, intrebarea este daca actiunea este intemeiata?
Printr-un mesaj a anunțat ca părăsește textul conjugal, sa rupă aceasta căsnicie de 25 de ani plecând împreună cu alt bărbat, am sunat insistent i-am găsit în oraș împreună ei iam dat o palma a scos certificat medico legal pe 7 zile, iar individului iam dat oun pumn capotei de la mașină respectivii, am recunoscut fapta la politie a obținut ordin de protecție pe care lam respectat respectivului iam plătit dauna materiala de 700 de lei

Giorgia Cristea
Utilizator
14:15, 11 Februarie 2020
Printr-un mesaj a anunțat ca părăsește textul conjugal, sa rupă aceasta căsnicie de 25 de ani plecând împreună cu alt bărbat, am sunat insistent i-am găsit în oraș împreună ei iam dat o palma a scos certificat medico legal pe 7 zile, iar individului iam dat oun pumn capotei de la mașină respectivii, am recunoscut fapta la politie a obținut ordin de protecție pe care lam respectat respectivului iam plătit dauna materiala de 700 de lei
Giorgia Cristea, utilizator

Giorgia Cristea
Utilizator
14:15, 11 Februarie 2020
Printr-un mesaj a anunțat ca părăsește textul conjugal, sa rupă aceasta căsnicie de 25 de ani plecând împreună cu alt bărbat, am sunat insistent i-am găsit în oraș împreună ei iam dat o palma a scos certificat medico legal pe 7 zile, iar individului iam dat un pumn capotei de la mașină respectivii, am recunoscut fapta la politie a obținut ordin de protecție pe care lam respectat respectivului iam plătit dauna materiala de 700 de lei
AV. GABRIELA GERBER a scris:

De cerut poate fi cerut orice, intrebarea este daca actiunea este intemeiata?