avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Daune morale soției
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Daune morale soției

Este posibil în instanță soția sa ceara daune morale 100. 000 lei pentru o palmă aceasta plecând de acasă cu un alt bărbat, apoi deschizând acțiune de divorț?
Cel mai recent răspuns: CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" , Avocat 15:24, 11 Februarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dreptul la petiționare nu i-l îngrădește nimic, dar șansele să i se admită acest petit, strict pentru motivul învederat, sunt infime!
Ultima modificare: Luni, 10 Februarie 2020
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
De cerut poate fi cerut orice, intrebarea este daca actiunea este intemeiata?
Printr-un mesaj a anunțat ca părăsește textul conjugal, sa rupă aceasta căsnicie de 25 de ani plecând împreună cu alt bărbat, am sunat insistent i-am găsit în oraș împreună ei iam dat o palma a scos certificat medico legal pe 7 zile, iar individului iam dat oun pumn capotei de la mașină respectivii, am recunoscut fapta la politie a obținut ordin de protecție pe care lam respectat respectivului iam plătit dauna materiala de 700 de lei


Giorgia Cristea
Utilizator
14:15, 11 Februarie 2020
Printr-un mesaj a anunțat ca părăsește textul conjugal, sa rupă aceasta căsnicie de 25 de ani plecând împreună cu alt bărbat, am sunat insistent i-am găsit în oraș împreună ei iam dat o palma a scos certificat medico legal pe 7 zile, iar individului iam dat oun pumn capotei de la mașină respectivii, am recunoscut fapta la politie a obținut ordin de protecție pe care lam respectat respectivului iam plătit dauna materiala de 700 de lei
Ultima modificare: Marți, 11 Februarie 2020
Giorgia Cristea, utilizator


Giorgia Cristea
Utilizator
14:15, 11 Februarie 2020
Printr-un mesaj a anunțat ca părăsește textul conjugal, sa rupă aceasta căsnicie de 25 de ani plecând împreună cu alt bărbat, am sunat insistent i-am găsit în oraș împreună ei iam dat o palma a scos certificat medico legal pe 7 zile, iar individului iam dat un pumn capotei de la mașină respectivii, am recunoscut fapta la politie a obținut ordin de protecție pe care lam respectat respectivului iam plătit dauna materiala de 700 de lei
AV. GABRIELA GERBER a scris:

De cerut poate fi cerut orice, intrebarea este daca actiunea este intemeiata?

Alte discuții în legătură

O parere AlinaM23 AlinaM23 Buna ziua , o intrebare , am fost lovita de catre un coleg de lucru in timpul lucrului, am dovezi (camerele de supraveghere de pe magazin ) cum ca el ma lovit ... (vezi toată discuția)
O parere AlinaM23 AlinaM23 Buna ziua , o intrebare , am fost lovita de catre un coleg de lucru in timpul lucrului, am dovezi (camerele de supraveghere de pe magazin ) cum ca el ma lovit ... (vezi toată discuția)
Vreau si eu un sfat badrian1 badrian1 Buna ziua ! Eu sunt agent de paza la o firma de paza din Craiova , ma aflam in serviciu la un bar .In jurul orei 3:30 am vazut doua persoane certanduse am ... (vezi toată discuția)