Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revenire din CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revenire din CCC

Buna ziua! La revenirea din concediul de creștere copil angajatorul ma poate obliga sa fac ture de noapte? Exista vreo lege in acest sens sau care ma poate ajuta sa nu fac ture de noapte. Mentionez ca inainte de a rămâne însărcinată am facut ture de noapte. Va multumesc anticipat!
Va rog sa mentionati cat timp ati stat in CCC ?
Revenirea din CCC se face in baza aceluiasi contract individual de munca, aceleasi conditii de munca, acelasi salariu sau actualizat daca ati avut salariu minim pe economie !