Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... DESCHIDERE SANTIER TEMPORAR
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

DESCHIDERE SANTIER TEMPORAR

BUNA ZIUA
IN CALITATE DE INSPECTOR SSM, IN AFARA DECLARATIA PREALABILA COMUNICATA CATRE ITM PE RAZA CARUIA SE DESF LUCRARILE INTOCMITA DE CATRE MANAGER DE PROIECT , EU TREBUIE SA DEPUN LA ITM DECLARATIE (MENTIONEZ CA SUNT SUBCONTRACTOR !) ?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Este sarcina beneficiarului si a managerului de proiect.
Studiati cu atentie HG nr. 300/ 2006 cu modificarile si completarile ulterioare Cerinte minime de securitate si sanatate privind santierele temporare si mobile. Vezi anexa 3