Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Chirie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Chirie

Un apartament in care are dreptul sa locuiasca ea.
Se marita. El, se muta si isi face mutatia in apartament.
Nu au mai platit chiria si utilitatile.
Am inceput procesul impotriva ei. Sunt la primul termen.
INTREBARE: Mai pot modifica actiunea sa ma indrept si impotriva lui? Intrucat, sesizez ca, ea si-a intrerupt contractul de munca ramanand doar coasigurata prin sot, el fiind cel care ar avea posibilitatea de a fi executat.
Daca in contractul de locatiune a fost consemnat drept locatar "ea",orice pretentie o puteti indrepta strict impotriva acesteia
Eventual aveti dreptul sa solicitati instantei completarea actiunii prin cerere accesorie in care sa solicitati introducerea ca parte si a celeilalte persoane
"El" este trecut in cartea de imobil a condominiului ?