Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Accident
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Accident

Buna ziua ! Am fost victima unui accident rutier ..in care șoferul unei motociclete ă intrat in noi după ce am traversat strada nea izbit pe trotuar sunt 5 luni de atunci se mai poate da in judecata eu nu merg momentan ..in urma accidentul a rezultat vătămare corporală ă 3 persoane din care eu am maximul de zile de la medicul legist am 95 -100 si care sunt sansele sa castig procesul

Alexandra Sopartoc, utilizator
va rog astept un raspuns
Din descrierea dvs, fapta motociclistului indeplineste conditiile de tipicitate ale infractiunii de vatamare corporala din culpa. Asigurati-va apararea.