Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Inițiator adunare generala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Inițiator adunare generala

As vrea sa știu dacă pot fi inițiatorul unei adunări generale extraordinara(sa adun eu minim20%din semnături ale locatarilor) dacă dețin în proprietate doar 3/8din apartament și care e articolul din lege care arata cât trebuie sa deții minim pentru a fi inițiator?
Da. Daca aveti numarul de semnaturi da. Cititi si Legea 196/2018