Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie rectificativa termen prescris
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie rectificativa termen prescris

Buna ziua,

Ma confrunt cu urmatoarea situatie:
Am primit o notificare de la ANAF in care mi se aduce la cunostinta ca sunt neconcordante in decl 101/2014 privind acoperirea pierderilor din perioadele anterioare.Dupa care ultimul rand spune :"in cazul in care se impune ,va rugam sa ne transmiteti masurile intreprinse, in vederea corectarii situatiei."
Mentionez ca pe notificare nu exista un termen de raspuns sau termenn de prezentare la dumnealor si nu imi sunt cerute documente.

Intrebarea mea este : nu este prescrisa perioada care mi se cere ?
Si daca prn depunerea unei rectificative (daca e cazul) nu cumva se intrerupe perioada de prescriere ?

Va multumesc
o zi usoara
george-neagu, moderator