Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cheltuieli deductibile PFA- legea 571/2003 actualizata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cheltuieli deductibile PFA- legea 571/2003 actualizata

Care sunt cheltuielile deductibile fiscal in cazul unei PFA
~ Conținut șters la cerere ~
Buna seara. Sa inteleg ca cheltuielile legate de salarii nu sunt deductibile???? Atat viramentele unitatii cat siale salariatilor.... ???
Sorrina : de unde ai inteles tu asta ???????????????#-oX-(
In primul rand pfa-ul nu poate avea salariati. Pentru o intreprindere individuala care are incadrati salariati cu contract de munca, sunt deductibile cheltuielile pe care le-ai mentionat (contributiile obligatorii).
mihaiadriangl a scris:

Iulian Manea a scris:

Daca achizitionati un scuter amortizarea acestuia este deductibila in cazul dvs. (PFA).

Dar cand se inchide PFA-ul se face lichidarea si tot se plateste impozitul pe profit pe acel bun nu ?

da se plateste impozit pe acel bun cand inchideti PFA