Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contractul de comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contractul de comodat

Ca persoana fizică am cedat spre folosință două autoturisme unei srl.
Notarul nu a vrut să treacă ambele bunuri pe un singur contract de comodat,fiind obligat să plătesc două contracte, prețul fiind dublu.Cum pot recupera diferența de bani? mulțumesc
Adica ati fost la un notar public, ati solicitat intocmirea unui act, vi s-a raspuns ca nu se poate intocmi unul singur ci trebuie doua documente separate, apoi v-a fost comunicat costul documentelor, ati acceptat sa incheiati actele si sa achitati costul lor iar acum vreti sa va recuperati jumatate din ce ati achitat si sa ramaneti cu ambele documente incheiate, corect?
Nu recuperati nimic, trebuia sa nu fi acceptat si sa mergeti la alt notar.
De la cine sa recuperați de la Sfântul Duh?Banuiesc ca este vorba tot despre o societate în care aveați interese în care dvs sau cineva apropiat este implicat.Daca situația era alta ca un bun creștin sau din prietenie cedati folosința bunurilor respective unor terțe persoane puteati discuta cu aceștia sa suporte costurile de autentificare.