Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Decizii iccj
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Decizii iccj

Cum poți obliga o instituție publica sa pună în aplicare decizii iccj

Calea cea mai rapida
Ideea este ca veti obtine castig de cauza in instanta.
Acesta este lucrul esential.
Mie imi pare aiurea ca cineva sa se judece doar de dragul de a se judeca si sa piarda procesul.Mai va plateste si avocatul dvs.
Si daca o institutie nu respecta legea, consecinta juridica este tot la fel.

Doar daca au interesul sa traga de timp ca sa va faca sa pierdeti procesul fara a ajunge pe fond ar putea avea logica atitudinea lor si de aceea ar fi bine sa aveti avocat care sa verifice toate aspectele de procedura.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat