Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Filiala cu sucursale
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Filiala cu sucursale

Bună ziua, poate o filială din România a unei entități din România să aibă sucursale? :)) . Se prevede a fi o filială regională, cu mai multe puncte de lucru într- o anumită regiune a țării. Mulțumesc!
Nu.
Mulțumesc mult.
dar de ce ar vrea sa le numeasca "sucursale" ? Poate sa isi faca cate sedii secundare doreste.... sucursalele au inregistrare fiscala separata dar nu au persoanlitate juridica, deci in afara de aspectul fiscal nu se deosebesc la ONG-uri dpdv functional de o structura care nu e intitulata "sucursala" ci poate fi foarte bine "birou / grup local / sectiune etc. etc. cum doriti sa o denumiti....