Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Incepand cu luna martie 2017 am intrat in concediu de maternitate, lunile ianuarie si februarie fiind lucrate integral. Anul trecut (2019) am reluat activitatea, beneficiind de concediu de odihna pentru acel an. Pentru anul 2017, avand in vedere ca am lucrat 2 luni, nu pot beneficia de concediu de odihna? Acum este prea tarziu? Multumesc!
In anul 2019 , trebuia sa faceti cerere si pentru 2017.
In cazul acesta, nu era de datoria celor de la resurse umane sa-mi aduca la cunostinta acest lucru atunci cand am reluat activitatea? Multumesc!
Si da si nu.