Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Am dreptul sa le permit elevilor sa manance in timpul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Am dreptul sa le permit elevilor sa manance in timpul orelor

Incalc vre o prevedere legala daca le permit elevilor mei sa si manance sandwishul in timpul orelor mele?
Nu vad ce dispozitile legala s-ar incalca.
Daca ii ajuta pe elevi sa fie mai atenti poate ca ar fi chiar indicat...
Cred ca ar fi bine sa faceti verificari cum ar fi mai bine deoarece unii pot fi mai atenti iar altii nu...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Multumesc ptr raspuns.Lucrez de 3 ani in invatamant.Iubesc copiii si fac diverse lucruri ptr ei.Adesea ii Las sa si manance sandwichurile in ora.Nu deranjeaza.Copiii ma iubesc si le spun si colegilor mei asta.Acestia mi au adus de curand la cunostinta ca nu I permis sa i as sa manance in ora.Maine e consiliu profesoral
Daca profesorul permite nu vad de ce nu ar fi permis.
Fiecare isi face ora cum crede ca este bine.
Doar daca se dovedeste stiintific ca este daunator elevului sa manace in ora pot aparea discutii.
Orice instituție de invățământ are Regulament de Ordine Interioară și trebuie ca doamna să verifice în regulament dacă este stipulat acest aspect.
Daniela Gratiela, Alte profesii
Nu se poate stipula in regulament asa ceva.
Este treaba profesorului cum face sa invete elevii.