Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost lovit în fata în nas.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost lovit în fata în nas.

Am fost lovit în fata de un bărbat și ma lovit în nas de vro 3 ori cu pumnul și în cap la fel de mai mute ori și dacă vreu sa scot certificat pe 10 20 de zile se plătește sau și ce a-și putea sai fac agresorului pe un certificat de 20 de zile var rog?
Și încă nu am scos certificat dacă scot ce pote sa se intample
gi-jane2, moderator
Faceţi plângere penală pentru infracţiunea de loviri şi alte violenţe.
Mergeti la avocat cu actele medicale si o sa va faca o analiza de caz.
Puteti face plangere penala dar ar trebui deschis si proces civil.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat