Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca de acasa masura protectie Coronavirus
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca de acasa masura protectie Coronavirus

Buna ziua,

Doar in situatia din acest moment, se poate emite o decizie la nivel de companie prin care sa se precizeze ca pe o perioada data, cu posibilitatea de prelungire, se va lucra de acasa sau este obligatoriu act aditional?

Multumesc frumos!
Se poate emite decizie in baza art.48 C.mun., completata cu dispozitiile din Codul Muncii referitoare la munca la domiciliu.