Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Munca in UE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Munca in UE

Am lucrat peste 10 ani cu contract de munca in Italia. Cum pot intra posesia documentelor care atesta vechimea in munca si contributia la fondul de asigurari ? Doresc sa fac o recalculare a pensiei pe care o am pentru limita de varsta in Romania cu perioada lucrata in Italia.
Perioada lucrata in Italia nu intra in recalcularea pensiei acordata de statul Roman.
Detalii gasiti, aici:
[ link extern ]