avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Munca in UE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Munca in UE

Am lucrat peste 10 ani cu contract de munca in Italia. Cum pot intra posesia documentelor care atesta vechimea in munca si contributia la fondul de asigurari ? Doresc sa fac o recalculare a pensiei pe care o am pentru limita de varsta in Romania cu perioada lucrata in Italia.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 14:19, 16 Martie 2020
Perioada lucrata in Italia nu intra in recalcularea pensiei acordata de statul Roman.
Detalii gasiti, aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, numele meu este dumitrescu viorica, din ramnicu vacea, ... vioricadumitrescu vioricadumitrescu Buna ziua, Numele meu este Dumitrescu Viorica, din Ramnicu Vacea, 64 ani si 4 luni, pensionara. As dori o informatie referitoare la pensia pentru anii ... (vezi toată discuția)
Buna seara , domiciliez de 20 ... Bianca_Livia Bianca_Livia Buna seara, ma numesc Danut Gheorghe Bodeanu, domiciliez de 20 de ani in Italia si va rog respectuos sa ma ajutati cu un raspuns fata de faptul ca pe ... (vezi toată discuția)
Pensia italia claudiaveja claudiaveja Buna ziua, Am 65 de ani, sunt pensionara, am lucrat 11 ani in Italia si as vrea să stiu când pot primi pensie din Italia. (vezi toată discuția)