avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea pentru parinti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea pentru parinti

Sunt divorțat copil 10 ani câte zile pot sta acasă ?
Ce bani i-au dacă net iau acum 1600 lei
Am grupa 2 deosebita la servici cum se va opera în cartea de munca condiții normale
Dacă știți concret răspundeți la toate întrebările
Vă mulțumim
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:19, 19 Martie 2020
1. Puteti sta numai daca celalalt parinte nu solicita acest lucru.

2. Cam 75% din 1600 lei ...

3. In carnetul de munca nu se mai opereaza de la 01.01.2011 ... probabil ca , vi se va trece conditii normale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul majorat conf. hotararii jud. se opereaza in carnetul de munca? maneanicoleta2006 maneanicoleta2006 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un articol de lege conf. caruia salariul cu majorarile obtinute in instanta se scriu in cartea de munca. Mai clar, am ... (vezi toată discuția)
Cartea de munca brg brg am primit cartea de munca acasa de la fostul angajator si vad ca perioada de preaviz nu i trecuta ,se poate? si ce trebuie sa fac acum cu aceasta carte? ... (vezi toată discuția)
Grupa i sau ii de munca? george muresan george muresan am lucrat din 1973 si pina in 2006 la centrul de microradiofotografie medicala(MRF)Caravana MRF apoi ca centru fix o perioada munca desfasurata in mediu cu ... (vezi toată discuția)