Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Gard protectie in interiorul gardului viy
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Gard protectie in interiorul gardului viy

Buna ziua, stau la bloc iar in spatele blocului este un spațiu verde împrejmuit de gard viu. Se poate monta un gard de protectie( plasa) de 60-100 cm înălțime, în interiorul curții, în spatele gardului viu?
Terenul din jurul imobilelor de locuit in comun de regula apartin domeniului public sau au statut privat
Daca terenul apartine domeniului public ,legal nu puteti modifica aspectul decat cu acordul autoritatii publice locale care poate accepta instalarea de gard de protectie cu inaltine de maximum 0,80 cm