Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Libere pentru Parinti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Libere pentru Parinti

Buna ziua,
Legea pt acordarea zilelor libere este valabila si pentru cei din sectorul serviciilor? Mai exact pentru firmele de curatenie? pentru cate zile se depune cererea? toata perioada in care unitatile scolare vor fi inchise sau exista o limita a numarului de zile libere? Stiu ca doar unul dintre parinti poate beneficia , insotit de declaratia celuilalt parinte.
Angajatorul poate refuza cererile salariatilor care solicita zilele libere?