Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... angajari in sistem public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

angajari in sistem public

conform legii 330/2009 se mai pot face angajari de personal pe un post vacant existent in statul de functii?????si in ce conditii???incepand cu 01.01.2010?
Buna ziua !
Atat art.26 din legea 330/2009 cat si art.7 din Anexa nr.1 a legii, prevad posibilitatea angajarii personalului , atunci cand situatia o impune si aceasta dupa 01.01.2010 cand legea intra in vigoare.
Cu stima !