Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizația CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizația CCC

Buna seara,

Daca urmează facultatea la zi și persoana deține și contract de 4 ore, cum ii este calculata indemnizația?
ALLEXANDER11, utilizator
I se va lua in calcul doar veniturile din salariu.
Și dacă venitul de part time este de 900 lei primește 85% din 900? Nu este prea puțin?
Va primi 1250 lei plus alocatia de stat pentru copil.