Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire sistată datorită epidemiei
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire sistată datorită epidemiei

Am poprire pe salariu în cuantum de 1/2 din salariu . Se poate ca pe perioada stării de urgență să se sisteze poprirea de la BEJ ?
Nu s-a emis încă o astfel de lege. Deocamdată executorii judecătorești continuă popririle.
Dar,totusi Uniunea executorilor judecătorești din România au dat un comunicat pe data de 23.03.2020 în care se spune că toate evacuările și executările silite se suspendă pe toată durata stării de urgență !

Dapix a scris:

Nu s-a emis încă o astfel de lege. Deocamdată executorii judecătorești continuă popririle.