avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire sistată datorită epidemiei
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire sistată datorită epidemiei

Am poprire pe salariu în cuantum de 1/2 din salariu . Se poate ca pe perioada stării de urgență să se sisteze poprirea de la BEJ ?
Cel mai recent răspuns: mihaiclaudiugabriel , utilizator 08:07, 26 Martie 2020
Nu s-a emis încă o astfel de lege. Deocamdată executorii judecătorești continuă popririle.
Dar,totusi Uniunea executorilor judecătorești din România au dat un comunicat pe data de 23.03.2020 în care se spune că toate evacuările și executările silite se suspendă pe toată durata stării de urgență !

Dapix a scris:

Nu s-a emis încă o astfel de lege. Deocamdată executorii judecătorești continuă popririle.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Popriri serban nina serban nina Buna ziua! As dori,va rog, sa-mi spuneti daca se mai fac popriri pe salarii in perioada de criza? Multumesc! (vezi toată discuția)
Popriri salariu soaresiluna soaresiluna Buna ziua. Stiti cumva daca pe perioada starii de alerta se pot face popriri pe salariu? Daca se poate sa imi dati si mie o lege care sustine acest lucu. ... (vezi toată discuția)
Executarea silita Adrian 13 Adrian 13 Bună ziua am o întrebare legata de o poprire. Situația în care ne aflăm fiind declarata starea de urgență executorul judecătoresc mai poate sa îți ... (vezi toată discuția)