Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Amânarea sau suspendarea ratelor
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Amânarea sau suspendarea ratelor

Buna ziua in contextul noii OUG care prevede amânarea ratelor pe o perioadă cuprinsă între 1 și 9 luni întrebarea este: cei care au rate la alte instituții nebancare gen .C.A.R pot beneficia de aceste prevederi?? Mulțumesc.
Măsura se va aplica tuturor celor ce au credite contractate la bănci sau la IFN-uri, indiferent dacă-s persoane fizice sau firme.
www.avocatnet.ro/articol_541...