Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Despre șomaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Despre șomaj

Dacă am luat șomaj tehnic pe perioada stării de urgentă și societatea nu prea are activitate după 15 mai aș putea să iau șomaj (nu tehnic)în continuare?
Da, cu conditia sa indepliniti conditiile mentionate in Legea 76/2002.

Pentru somaj trebuie sa se indeplineasca mai multe conditii, si anume :
www.avocatnet.ro/forum/discu...