avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Despre șomaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Despre șomaj

Dacă am luat șomaj tehnic pe perioada stării de urgentă și societatea nu prea are activitate după 15 mai aș putea să iau șomaj (nu tehnic)în continuare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:15, 9 Mai 2020
Da, cu conditia sa indepliniti conditiile mentionate in Legea 76/2002.

Pentru somaj trebuie sa se indeplineasca mai multe conditii, si anume :
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expira contractul de muncă Drac Drac Bună ziua. Daca in perioada in care este decretată stare de urgenta in Romania imi expira contractul de muncă pe perioadă determinată si angajatorul nu ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de somaj tehnic dacă contractul de muncă a fost incheiat de către angajator, aflându-ma in perioada de proba? Catalin.verman Catalin.verman Angajatorul, o multinațională, a decis să-mi încheie contractul de muncă saptamana trecută, pe motivul ineficientei business-ului in conjuctura de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca temporara Vlade Vlade Buna ziua, Am contract de munca temporara pana n august,cei de la firma m au anuntat ca pot sa mi dea somaj tehnic pana pe 15 mai doar daca sunt de acord cu ... (vezi toată discuția)