Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Poți face mișcare individuala (sau cu familia) ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Poți face mișcare individuala (sau cu familia) ,respectând ordonanță 3

Bună ziua!
Putem avea mișcare individuală (sau cu familia) respectând ordonanță 3?
Pana la ce distanța de locuință poți sa te deplasezi folosind declarația pe proprie răspundere, motivând activitatea fizica individuala?
Mulțumesc!
In modelul de declarație nu e data vreo distanta, ci doar se spune "in apropierea", iar activitea fizica e menționată a fi individuala, nu în grup.