Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Este posibila intoarcerea la locuinta de domiciliu?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Este posibila intoarcerea la locuinta de domiciliu?

Buna ziua,suntem 2 persoane care ne aflam in alt judet decat cel de domiciliu si dorim sa ne intoarcem la domiciliu nostru,Se poate face asta fara riscul de amenzi sau alte probleme juridice.Aici nu mai putem sta pentru ca nu mai putem plati chiria,Ma gandeam sa mergem cu trenul.
Ovidiuyz, utilizator
Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va completati declaratiile pe proprie raspundere si sa mentionati ca va intoarceti ACASA!
Multumesc pentru raspuns.Vom scrie acasa pe decalaratii si speram sa nu existe probleme.
Este ecomandat sa faceti acest lucru cat se poate de repede, în ipoteza agravării situației posibil sa se introducă restricții suplimentare.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat