Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Deplasare liber profesionist
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Deplasare liber profesionist

Buna ziua,am și eu o întrebare privind deplasarea in interes profesional,eu fiind liber profesionist nu am o adeverința de la angajator și pot completa doar declarația pe propria răspundere. Problema mea fiind următoarea,eu fiind din Slatina doresc sa ma deplasez in Craiova și totul o sa dureze 4 sau 5 zile. Din declaratie am observat ca ma pot deplasa,dar trebuie și retur,pot sa fac cumva sa stau in Craiova pe perioada dorita? Sau sa completez o declaratie când plec din Slatina și alta când plec din Craiova? Mulțumesc frumos,sper ca am fost înțeles.
Da, veti completa pt fiecare deplasare si/sau zi. Completati totdeauna adresa locuinței si locul/locurile deplasării. Daca sa zicem in Craiova veti sta la hotel, atunci veti completa corespunzator adresa locuinței ca fiind cea a hotelului.

Da, veti intocmi una cand plecati din Slatina și alta când plecati din Craiova.
Ioan Petru Butariu, Contabil