Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... autoizolare
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

autoizolare

Dupa implinirea celor 14 zile de autoizolare ,la intoarcerea din Germania,care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez?Vreau sa ma deplasez (Cluj-Sighisoara) la domiciliul parintilor care sunt batrani si bolnavi ptr.a-i ingriji (acesta fiind motivul venirii in tara).Mi se face o testare,ptr a fi sigura ca nu sunt "pozitiva" si sa nu transmit parintilor virusul?Mi se elibereaza un document prin care se dovedeste autoizolarea mea?Am fost verificata in perioada autoizolarii de politie
După trecerea celor 14 zile de izolare , trebuie să chemati organele abilitate în acest caz DSP-ul, să vă facă un control pentru a vedea dacă nu ati contactat virusul COVID-19. De asemenea, tot acestea va vor spune ce măsuri trebuie să respectati în continuare!