Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Suntem institutie publica, camin persoane varstnice, subordonata DGASPC asistenta sociala si va rog sa-mi precizati daca conform art.16 Cap. III din Decretul 195/2020 se poate angaja fara concurs pentru o perioada de 6 luni?
Potrivit actului normativ citat, în serviciile de asistență socială se poate angaja fără concurs, la nevoie, pe durată determinată de 6 luni, personal contractual medical, personal auxiliar, farmaciști, personal de laborator și alte categorii de personal contractual necesare.