Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... TELEMUNCA
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

TELEMUNCA

Buna ziua,

Un salariat care a formulat cerere privind desfasurarea activitatii in regim de telemunca s-a razgandit si s-a intors la locul de munca precizand ca nu are conditii privind desfasurarea activitatii in acest regim. Cum trebuie procedat? Se intocmeste o decizie de incetare a activitatii in regim de telemunca a salariatului pe baza cererii formulate de acesta? Si cum trebuie operat in REVISAL? Anterior producerii modificarii?
Cu multumiri anticipate
Telemunca in baza carui document a fost decisa ?
in baza unei decizii a angajatorului
Atunci , tot angajatorul va emite o decizie de revocare a acelei decizii.