Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Ce pot face daca srl-ul meu, la care sunt angajat ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Ce pot face daca srl-ul meu, la care sunt angajat unic, nu mai are activitate?

Sunt unicul angajat al srl-ului meu. De la 1 aprilie mi s-a suspendat activitatea la care lucram, prelucrare date pentru o firma americana online. Nu pot gasi contracte care sa ma ajute sa achit contributiile in contextul crizei actuale. Chiar si din luna martie veniturile s-au injumatatit. Ce pot face? Pot primi un sprijin de la stat fara sa fie nevoie sa achit contributii, fiind si administratorul srl-ului? Nu am nici o activitate in aprilie..

Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:

[...]

Atentie: e necesara semnatura electronica.

Cu stima,
Av. Jasmine Oancea

Se poate semna si olograf, se scaneaza si se trimite.
Ma refeream la linkul pe care l-am anexat unde se poate depune cererea online, unde da, e necesara semnatura electronica. Si multumesc :)
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine, Avocat