Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor ore suplimentare

Buna ziua,
Sporurile trebuie sa fie obligatoriu inserate in contractul colectiv de munca? Am dori sa facem act aditional la regulamentul intern avand in vedere situatia actuala cand nu putem respecta pasii pt modificarea CCM. Trimitem pe mail actul aditional la RI si primim tot pe mail luarea la cunostinta urmand ca la revenirea la normal sa demaram procedurile de negociere CCM.
IldikoB, utilizator
Sporurile care se pot acorda pot fi mentionate in c.i.m., in c.cm. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.
Multumesc!