Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mentinere angajati dupa somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mentinere angajati dupa somaj tehnic

Buna ziua,

La ora actuala pentru angajatii care beneficiaza de somaj tehnic exista obligativitatea de a mentine contractul inca 6 luni dupa reluarea activitatii? Multumesc.
Diana_B, utilizator
Nu exista o astfel de obligativitate .