Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile supraveghere copii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile supraveghere copii

Poate o persoana sa beneficieze de zilele libere pentru supravegherea copiilor daca soțul este in șomaj tehnic?
Prevederile Legii nr.19/2020 nu se aplică în cazul persoanelor ale căror raporturi de muncă sunt suspendate pentru întreruperea temporară a activității angajatorului sau în cazul soțului/soției acestora, în condițiile art. 52 alin. (1) lit. c) din Codul muncii,