avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile supraveghere copii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile supraveghere copii

Poate o persoana sa beneficieze de zilele libere pentru supravegherea copiilor daca soțul este in șomaj tehnic?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:31, 7 Aprilie 2020
Prevederile Legii nr.19/2020 nu se aplică în cazul persoanelor ale căror raporturi de muncă sunt suspendate pentru întreruperea temporară a activității angajatorului sau în cazul soțului/soției acestora, în condițiile art. 52 alin. (1) lit. c) din Codul muncii,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 19/2020 Anonomul_78 Anonomul_78 Buna ziua , lucrez ca si agent și vreau sa intru in indemnizația de stat acasa cu copii, conform legii 19/2020 , dar la serviciu mi sa spus ca daca pe ... (vezi toată discuția)
Care este articolul de lege stelian.georgiana stelian.georgiana care este articolul de lege care imi pemite sa stau acasa daca am un copil in intretinere cu grad de handicap 1 grav pe perioada scolii inchise si de ce acte ... (vezi toată discuția)
Legea 19 andreanoandreea andreanoandreea Buna ziua, daca sotul meu lucreaza de acasa eu pot beneficia de legea 19?compania la care lucrez imi spune ca atata timp cat ei imi ofera posibilitatea ... (vezi toată discuția)