Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... INFORMATII DE INTERES PUBLIC EXCEPTATE IN RAPORT DE ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

INFORMATII DE INTERES PUBLIC EXCEPTATE IN RAPORT DE PREVEDERILE LEGII NR. 544/2001

Portrivit Legii nr. 544/2001,corespondenta purtata intre institutii publice, este de interes public?
In categoria informatiilor de interes public conform definitiei nu intra si documentele obtinute de catre institutia publica de la alte autoritati, respectiv corespondenta purtata de catre institutia publica cu alte autoritati.