avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces companie din Ungaria
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces companie din Ungaria

Buna ziua,

Eu , cetatean roman, domiciliat in Romania, pot intenta un proces unei companii cu sediul in Ungaria? Daca raspunsul este da, se poate face acest lucru in Romania, se face in Ungaria, sau cum se procedeaza?

Va multumesc anticipat pentru raspuns
Ultima modificare: Marți, 14 Aprilie 2020
alora005, utilizator
Cel mai recent răspuns: alora005 , utilizator 18:37, 17 Aprilie 2020
Ce obiect urmeaza sa aibe procesul?
Este vorba despre o companie aeriana si recuperarea unor bani de bilete ca urmare a anularii zborului de catre companie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare zbor tiberiu.bastic@gmail.com tiberiu.bastic@gmail.com Buna ziua, la inceputul lui aprilie a.c. am cumparat online 2 bilete de avion de la o agentie de turism.. Am primit pe email factura si dovada platiide la ... (vezi toată discuția)
Pot obtine despagubire pentru anularea zborului din cauza grevei controlorilor? SanduCristinaTeodora SanduCristinaTeodora Buna ziua! Am o intrebare pentru cei care detin informatii despre cazuri similare situatiei nostre. In aprilie 2016 am fost intr-o vacanta la Bruxelles ... (vezi toată discuția)
Anulare zbor- recuperare contravaloare bilet Oana_A Oana_A Va rog sa va exprimati opinia in urmatoarea speta: Am cumparat un bilet de avion dus intors ( plus asigurare) printr-o agentie de turism, urmand sa iau zborul ... (vezi toată discuția)