Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces companie din Ungaria
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces companie din Ungaria

Buna ziua,

Eu , cetatean roman, domiciliat in Romania, pot intenta un proces unei companii cu sediul in Ungaria? Daca raspunsul este da, se poate face acest lucru in Romania, se face in Ungaria, sau cum se procedeaza?

Va multumesc anticipat pentru raspuns
alora005, utilizator
Ce obiect urmeaza sa aibe procesul?
Este vorba despre o companie aeriana si recuperarea unor bani de bilete ca urmare a anularii zborului de catre companie