Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj tehnic

Buna ziua.Lucrez la o gradinita privata.Din cauza faptului ca pe data de 11.03.2020 s-au suspendat cursurile automat si noi am avut suspendate contractele de munca cu data de 11
03.2020. Starea de urgenta s-a instaurat pe data de 16.03.2020.Intrebarea mea este daca beneficiez de somaj tehnic in conditiile date?
Beneficiati ,insa numai din data de 16.03 angajatorului i se poate deconta indemnizatia.