Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... GDPR - Pot angajații unui spital să ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

GDPR - Pot angajații unui spital să filmeze/fotografieze în instituția unde lucrează?

Bună ziua!
La angajare ca asistent medical într-un spital de stat (înainte de declararea stării de urgență) m-au obligat să semnez că iau la cunoștință că n-am voie să filmez / fotografiez în instituție. Era legal să mi se ceară așa ceva?
Mulțumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Da.
Mulțumesc mult!