Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu expirat PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu expirat PFA

Buna ziua! Va rog sa aveti amabilitatea de a-mi spune daca contabilul are obligatia sa se ocupe de prelungirea sediului social pentru un PFA.
Multumesc!
Cantabilul nu are obligatia de a se ocupa de obtinerea/prelungirea unui sediu social. Aceasta obligatie revine adminstratorului.
Recomand consultarea legii societatilor comerciale nr. 31/1990.
Multumesc!