Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand se poate pensiona
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand se poate pensiona

Buna ziua
Mama a lucrat din nov 1983 pana in aprilie 1997 in grupa 1 apoi din mai 1997 pana pe 1 aprilie 2001 in grupa2 iar din 1aprilie2001 pana in august2008 normal...
Apoi a mai lucrat din 1 nov 2017 pana in prezent...
Poate iesii la pensie la implinirea varstei de 55 ani avand in vedere ca are grupa?ea este nascuta pe 01.05.1967
Luna si anul nasterii.
Varsta standard minus 8 ani si 10 luni= pensie de limita de varsta.