Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Buna ziua,socrul meu a decedat recent 67 ani(pensionat de drept).Soacra mea este și ea pensionata de drept.Ea are 1100 lei ,socrul avea 2200lei.Poate beneficia socra mea de o pensie de urmaș sau altceva?Va mulțumesc frumos!
La alegere:
-Pensia proprie
-Pensia de urmas, 50% din cea a sustinatorului(decedatului).