Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Lege tulburarea linistii publice
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Lege tulburarea linistii publice

Buna ziua!as dori sa stiu exact care sunt conditiile in care poate fi o persoana amendata ptr tulburarea linistii prin muzica la volum mare
Poate fi cineva amendat in afara orelor de liniste ?Daca da ,in ce conditii si cu ce amenzi.multumesc anticipat
eduard27, utilizator
Gasiti aici Legea nr. 61/ 1991 republicata: [ link extern ]
Deci nu este vorba de niciun prag de zgomot masurat in afara orelor de liniste ? Adica cu alte cuvinte nu exista decat ore de.liniste 24/24...

POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti aici Legea nr. 61/ 1991 republicata: [ link extern ]

Nu ati citit cu atentie art.2 pct.25 si pct. 27. Muzica tare, permanenta, intra aici indiferent de ora producerii zgomotului.